Zrealizowane projekty

15 tys. m2 wynajętych dla Piast Cargo

Piast Cargo jest doświadczonym operatorem logistycznym z powodzeniem konkurującym z dużymi, globalnymi graczami na rynku. W procesie renegocjacji umowy najmu i zawarciu nowej na dodatkową powierzchnię. Firma M4 Real Estate reprezentowała najemcę w trakcie negocjacji. Lokalizacja w Piotrkowie Trybunalskim w parku P3 jest położona w centralnym miejscu Polski, w regionie który ma strategiczne znaczenie z punktu widzenia operacji logistycznych.

Carlsberg – przetarg na operatora logistycznego

Carlsberg w Polsce jest właścielem browaru Bosman, Okocim i Kasztelan. Dystrybucja piwa wymaga szybkiego reagowania na zmiany popytu. M4 Real Estate wsparło Carlsberg w procesie wyboru i nominacji nowego operatora logistycznego w Poznaniu, a także wspierało proces podejmowania decyzji dotyczącego outsourcingu operacji logistycznych w Szczecinie. W jednym obiekcie udało się połączyć operacje dla klienta z branży wyposażenia wnętrz oraz FMCG aby maksymalnie zoptymalizować koszty obsługi logistycznej oraz najmu powierzchni, biorąc pod uwagę komplementarność cykli sezonowych w tych branżach.

Ekspansja CAT LC

CAT LC Polska jest doświadczonym operatorem logistycznym należącym do międzynarodowego koncernu Groupe CAT z siedzibą we Francji.
W Polsce od 1994 r., oferuje kompleksowe usługi logistyczne w zakresie łańcucha dostaw. Poszerzenie współpracy z jednym ze światowych liderów w branży wyposażenia magazynów, wymagało CAT LC wynajmu dodatkowej powierzchni.
M4 Real Estate wspierało proces wyboru najbardziej atrakcyjnej oferty. Lokalizacja w Pruszkowie była dogodna z punktu widzenia organizacji operacji. Powierzchnia została wynajęta od firmy HILLWOOD, która koncentruje się na działalności związanej z budową magazynów oraz obiektów przemysłowych.

Nowy magazyn JYSK w P3 Piotrków Park

Jysk, międzynarodowa sieć sklepów z wyposażeniem wnętrz, zdecydował się powiększyć wynajmowaną na terenie parku P3 w Piotrkowie Trybunalskim powierzchnię, z 10,504 m2 o kolejne 37.000 m2. Budowa nowego obiektu została ukończona w bardzo krótkim czasie. Po zakończeniu budowy obiektu dedykowanego JYSK zajmie łącznie niemal 50,000 m2 na terenie parku.
Powierzchnie wynajmowane przez JYSK na terenie parku P3 Piotrków pełnią funkcję magazynów buforowych. Zapas w nich gromadzony zasila później proces przygotowania zamówień dla sieci własnej sklepów JYSK, który odbywa się w centrum dystrybucyjnym firmy w Radomsku.
M4re przygotowała raporty rynkowe, zaprosiła oferentów i zorganizowała przetarg.

Opinie naszych klientów

Firma M4 reprezentowała nas w procesie renegocjacji umowy najmu 5.000 m2 magazynu w Piotrkowie Trybunalskim, oraz ekspansji o kolejne 10 tys m2 w tym samym parku. Dzięki wsparciu M4udało nam się osiągnąć poprawę komercyjnych warunków najmu. Lubimy podejmować niezależne i samodzielne decyzje, ale współpraca z dobrą agencją daje realne korzyści – uzyskujemy benchmark warunków, które są nam proponowane, a także mamy do dyspozycji alternatywne scenariusze. To bardzo pomaga w zajęciu dobrej pozycji negocjacyjnej.

JACEK FREUND

Piast Cargo

Współpraca dotyczyła: wynajmu powierzchni logistycznej - nowy najem związany był z rozwojem Prime Cargo oraz nowym kontraktem. Jakość współracy z M4 oceniam na wyjątkowo profesjonalny i innowacyjny w takich obszarach jak: • analiza rynku • wsparcie w tworzeniu scenariuszy i wyborze optymalnej lokalizacji • komunikacja – szybkość przepływu informacji, • zrozumienie potrzeb Waszej firmy – Waszego biznesu • wiedza merytoryczna • atmosfera, profesjonalizm.

ZBIGNIEW KEMPSKI

Prime Cargo

Poszerzając portfolio usług o logistykę kontraktową zdecydowaliśmy się otworzyć magazyn w centralnej Polsce o powierzchni 10 000m2. Szukając najlepszych rozwiązań zdecydowaliśmy się podjąć współpracę w zakresie doradztwa z M4, chcąc mieć pewność, że podejmowane przez nas długoletnie decyzje strategiczne oparte będą na profesjonalnej wiedzy, doświadczeniu oraz aktualnych danych rynkowych. Dzięki współpracy z M4 uzyskaliśmy kompleksowe wsparcie w negocjacjach, co pozwoliło nam uzyskać korzystne warunki komercyjne oraz ograniczyć ryzyko do minimum, co w prowadzeniu biznesu jest niezwykle istotne.

MAŁGORZATA MILCZAREK

Grupa Transportowa

Projekty realizowane przez firmę Carlsberg we współpracy przez M4 Real Estate dotyczyły wyboru optymalnej lokalizacji w 3 regionach Polski, odpowiedniego doboru partnerów logistycznych i podjęcia decyzji o outsourcingu (lub pozostaniu przy procesach in-house). W Poznaniu oraz Piotrkowie Trybunalskim zdecydowaliśmy się na współpracę z operatorem logistycznym, w Szczecinie natomiast outsotcing nie został wprowadzony. M4 wspierało nas w podjęciu decyzji, dokonując analizy danych pod kątem optymalizacji procesów. M4 dobrze rozumiało nasz model logistyczny i wyzwania z nim związane, dzięki czemu udało nam się sprawnie wdrożyć nowego operatora logistycznego a proces nominacji partnera i negocjacji przebiegł bardzo profesjonalnie.

MARCIN BĘDLIN

Carlsberg

Powierzchnie wynajmowane przez JYSK na terenie parku P3 Piotrków pełnią funkcję magazynów buforowych. Zapas w nich gromadzony zasila później proces przygotowania zamówień dla sieci własnej sklepów JYSK, który odbywa się w centrum dystrybucyjnym firmy w Radomsku. Piotr Bzowski, Leasing & Development Director P3 w Polsce, powiedział: „Staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom najemcy zapewniając rozwiązania dopasowane do aktualnych potrzeb. Doskonałym przykładem jest propozycja wynajmu dodatkowej powierzchni na czas budowy obiektu dedykowanego klientowi. Jestem przekonany, że to dopiero początek długofalowej współpracy”. W procesie transakcji doradzała firma M4 Real Estate.

JYSK

Nowy magazyn