Wybór najlepszej lokalizacji dla zaplecza magazynowego to skomplikowana decyzja wymagająca od wynajmującego wiedzy na temat rynku oraz analizy wielu zmiennych. Mają one wpływ na optymalizację kosztów operacyjnych, a w rezultacie funkcjonowanie całego przedsięwzięcia.

Oferujemy pomoc przy poszukiwaniu najlepszych rozwiązań na każdym etapie transakcji od badania rynku i pogłębionej analizy dostępnych nieruchomości, poprzez doradztwo logistyczne, aż po wsparcie podczas negocjowania warunków umowy najmu.

Nasza wiedza na temat lokalnych uwarunkowań, trendów i dynamiki rynków, modeli transakcyjnych oraz doświadczenie nabyte podczas zawieranie umów i umiejętności naszych konsultantów to gwarancja profesjonalnego doradztwa, bez którego trudno dziś dokonać wyboru optymalnej strategii w dziedzinie wynajmu powierzchni magazynowych.

Bardzo zależy nam na transparentności działań. Towarzyszymy klientom na wszystkich etapach procesu i na bieżąco informujemy o pojawiających się nowych ofertach i danych, które mogą mieć wpływ na decyzję o najmie magazynu.

Identyfikacja potrzeb

Podczas pierwszego spotkania ustalimy kluczowe dla klienta kryteria wyboru obiektu magazynowego i przeanalizujemy wymagania dotyczące lokalizacji i warunków wynajmu.

Analiza i oferta

Kolejny etap to badanie i analiza rynku pod kątem oczekiwań klienta, który otrzymuje od nas informację o dostępnych obiektach, inwestycjach, rodzajach kontraktów.

Prezentacje obiektów

Po podjęciu wstępnych decyzji o wyborze nieruchomości towarzyszymy klientowi podczas wizyt w wytypowanych obiektach, służąc radą i doświadczeniem.

Negocjacje cenowe

Nasz udział w rozmowach zdecydowanie skraca trudny etap negocjacji ceny i pomaga osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty.

Podpisanie umowy

Finalizację transakcji poprzedza zwykle proces negocjacji zapisów umowy. Również na tym etapie wspieramy klienta naszą wiedzą o standardach i zwyczajach rynkowych dla umów najmu powierzchni magazynowych.

Nowe wyzwania w branży, nowoczesne łańcuchy dostaw i szybko zmieniające się technologie to dodatkowe zmienne, które należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji. Nasza wiedza umożliwia klientom szybką reakcję na dynamicznie zmieniające się uwarunkowania rynkowe.

Służymy doradztwem i pośrednictwem, w zakresie obsługi logistycznej procesów magazynowych oraz przy renegocjacji umów najmu.

Umowy najmu zawiera się zwyczajowo na 3 do 5 lat. Nawet jeśli inwestor nie planuje zmiany wynajmowanego obiektu, warto przyjrzeć się warunkom rynkowym w momencie negocjacji. Przedłużenie umowy po określonym czasie najmu, mimo amortyzacji obiektu nie musi wcale oznaczać obniżenia czynszu. Warto być na to przygotowanym, czyli przede wszystkim znać aktualną ofertę powierzchni magazynowych – nowych oraz tych, które zwolnią się w związku z wygaśnięciem umów innych najemców. Można zrobić to samodzielnie, ale dzięki pomocy naszych specjalistów obraz aktualnej sytuacji na rynku będzie pełniejszy. Dzięki bieżącemu dostępowi do informacji na temat rynków lokalnych i realnych kosztów najmu, które często znacznie różnią się od podawanych powszechnie stawek bazowych, pomagamy klientom w podjęciu decyzji o dalszym najmie i w negocjacjach z dotychczasowym partnerem.

Oferta M4 Real Estate obejmuje obiekty zlokalizowane w całej Polsce. Proponujemy również współpracę przy projektach międzynarodowych.

Nasze usługi:

Badania rynku dostępnych powierzchni magazynowych

Analizy danych demograficznych, transportu, podaży siły roboczej i innych

Doradztwo strategiczne

Negocjacje i renegocjacje umów najmu powierzchni magazynowych

Przegląd rynku zbiorczy

Wyślij zapytanie

Napisz do nas, odezwiemy się do Ciebie wkrótce.