Aktualności

Prime Cargo z nowym magazynem w Panattoni Park Szczecin Goleniów

DSV Prime Cargo, międzynarodowa firma logistyczna specjalizująca się w obsłudze klientów z branż e-commerce i modowej, podpisała umowę na wynajem 9 500 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej na terenie Panattoni Park Szczecin Goleniów. Właścicielem parku jest międzynarodowy inwestor Accolade, finansujący budowę nieruchomości przemysłowych, a w transakcji doradzała najemcy agencja M4 Real Estate. 

– Globalne skutki pandemii wyraźnie zaznaczyły się na rynku wzrostem znaczenia kompleksowej logistyki i dynamicznym rozkwitem branży e-commerce. Roczny przyrost na poziomie 28 procent w skali globalnej spowodował, że zakupy online mają się świetnie. Na naszym rodzimym rynku liczba sklepów internetowych w ciągu ostatniego roku zwiększyła się o ponad 20 procent, a obroty e-commerce o 35 procent. Według analiz PwC do 2026 roku sprzedaż polskiego e-commerce osiągnie pułap 162 mld zł, co oznacza aż 62 procentowy skok na przestrzeni 5 lat. Jako inwestor rynku magazynowego, doświadczamy wysokiego tempa rozwoju, notując najlepszy kwartalny wynik pod względem popytu brutto w historii – 1,6 mln mkw. na koniec I kwartału 2021 r. Popyt napędzany jest przez boom w sektorze e-commerce, co wpływa na liczbę kontraktów zawieranych przez firmy z branży logistycznej. Na najbliższe miesiące spoglądamy z dużym optymizmem, bo popyt będzie rósł, a już teraz 30 procent naszego portfolio skupia się na e-commerce i dziedzinach pokrewnych – mówi Michał Białas, Country Head Accolade Poland. 

– Na potrzeby DSV Prime Cargo przygotowaliśmy szczegółową analizę dostępnych lokalizacji spełniających oczekiwania firmy. Następnie, po wyborze obiektu, wspieraliśmy klienta w negocjacjach komercyjnych zapisów umowy najmu, a także zakresie warunków technicznych. Widząc jak dynamicznie rozwija się na polskim rynku firma DSV Prime Cargo jestem pewna, że jeszcze nie jeden raz będziemy mieli okazję do tak udanej współpracy – mówi Hanna Pryczek, Senior Consultant M4 Real Estate. 

DSV Prime Cargo to międzynarodowa firma logistyczna, która oferuje dopasowane rozwiązania magazynowe i dystrybucyjne zarówno dla małych, średnich jak i dużych firm. Posiada rozwiązana zarówno dedykowane branży e-commerce & fashion, ale także dla takich branż jak alkoholowa i tytoniowa (skład zawieszonej akcyzy, usługi VAS np. banderolowanie), a także automatyczne regały karuzelowe Kardex dedykowane dla produktów o wysokiej wartości (biżuteria, zegarki, perfumy, kosmetyki i alkohole). 

W nowym obiekcie na terenie goleniowskiego parku firma początkowo będzie obsługiwać klientów B2B, a wraz z budową systemu antresol będzie wprowadzać nowych klientów e-commerce, w tym także tych, dla których prowadzi obsługę zwrotów.  

Budynek w Panattoni Park Szczecin Goleniów został dostosowany do potrzeb najemcy. Nośność posadzki w obiekcie wynosi 5t/mkw., a obciążenie ogniowe przekracza 4000 MJ/mkw. Ponadto na całej powierzchni zainstalowano energooszczędne oświetlenie LED, a w magazynie znajdzie się aż 50 doków. 

– Okolice Szczecina to lokalizacja idealna pod kątem dystrybucyjnym dla większości naszych klientów. Szczególnie tych, dla których bliskość rynku niemieckiego i skandynawskiego jest bardzo istotna. Codziennie dostarczamy paczki do hubów firm kurierskich zlokalizowanych w Niemczech, Danii i Holandii by później trafiły do nabywcy w dowolne miejsce na świecie. To nasza kolejna lokalizacja w tym regionie i z pewnością nie ostatnia. Panattoni Park Szczecin Goleniów jest nowym parkiem z możliwością budowy kolejnych obiektów magazynowych i także ten argument braliśmy pod uwagę dokonując wyboru, przy którym wspierało nas M4 Real Estate – zapowiada Zbigniew Kempski, Managing Director DSV Prime Cargo Poland. 

Dzięki bliskości kluczowych dla klientów DSV rynków, nowoczesnej sieci dróg i autostrad (A6, S3, A4) projekt zapewnia dogodny dostęp do głównych miast Polski, Niemiec oraz Skandynawii. Goleniów posiada międzynarodowe lotnisko, a Szczecin dysponuje również pełnomorskim Portem Szczecin – Świnoujście, który wraz ze Świnoujściem tworzy jeden z największych w regionie kompleksów portowych. Docelowo w parku powstaną trzy obiekty klasy A o łącznej powierzchni 65 000 mkw. Wszystkie będą certyfikowane w standardzie BREEAM na poziomie Very Good.